
Cu ocazia lansării campaniei globale „16 zile de activism împotriva violenței față de femei și fete”, Organizația Națiunilor Unite și Ambasada Suediei în R. Moldova vă invită cordial la un concert de muzică clasică a Orchestrei Simfonice a Filarmonicii Naționale „Serghei Lunchevici”.
Concertul, condus de directorul artistic și prim-dirijorul Mihail Agafița, este dedicat lansării campaniei globale „16 zile de activism împotriva violenței față de femei și fete” și va avea loc la Filarmonica Națională „Serghei Lunchevici”, pe 24 noiembrie, ora 17:00.
Concertul de muzică clasică este unul de solidaritate pentru femeile și fetele care sunt amenințate de violență, suferă de violență sau au fost supuse acesteia în trecut. De asemenea, la eveniment va fi lansată o campanie online de colectare de fonduri pentru o femeie supraviețuitoare a violenței, activitate care se va desfășura în timpul celor 16 zile de activism împotriva violenței față de femei și fete (25 noiembrie - 10 decembrie).
Invitațiile sunt limitate pentru 200 de persoane, prin urmare, primul înregistrat, primul așteptat!
Formular de înregistrare
<p>Cu ocazia lansării campaniei globale „16 zile de activism împotriva violenței față de femei și fete”, Organizația Națiunilor Unite și Ambasada Suediei în R. Moldova vă invită cordial la un concert de muzică clasică a Orchestrei Simfonice a Filarmonicii Naționale „Serghei Lunchevici”.</p>