
Lucrarea prezintă un amestec îndrăzneț de muzică sacră și stilul nuevo tango. O muzică unică, plină de pasiune și emoții intense interpretată de Orchestra Concertino, Capela Corală Academică „Doina” condusă de Ilona Stepan, soliștii: Eugen Negruța la bandoneon – instrumentul emblematic al tangoului, Mark Oselski la pian și invitata specială mezzo-soprana Ljubica Vranes din Serbia
<h3><span>CONCERTINO vine în Deschiderea Stagiunii Concertistice a Filarmonicii Naţionale „Serghei Lunchevici" cu o nouă producţie artistică de amploare – „Misa a Buenos Aires” de Martin Palmeri, cunoscută și sub numele de Misa Tango. </span></h3><p>Lucrarea prezintă un amestec îndrăzneț de muzică sacră și stilul nuevo tango. O muzică unică, plină de pasiune și emoții intense interpretată de Orchestra Concertino, Capela Corală Academică „Doina” condusă de Ilona Stepan, soliștii: Eugen Negruța la bandoneon – instrumentul emblematic al tangoului, Mark Oselski la pian și invitata specială mezzo-soprana Ljubica Vranes din Serbia</p>