
4 octombrie, Sala Mare, ora 18:00
Deschiderea Stagiunii Concertistice 2019-2020
Concert Vocal-Simfonic
„Requiem” de Giuseppe Verdi
Soliști:
Emilia Giol (soprano), România
Diana Gheorghiciuc (mezzo-soprano), România
Igor Țurcanu (tenor)
Alexei Botnarciuc (bas)
Capela Corală Academică „Doina”
director artistic și prim-dirijor Ilona Stepan
Orchestra Simfonică a Filarmonicii Naționale
Dirijor – Edi de Nadai, Italia
<p>4 octombrie, Sala Mare, ora 18:00<br><span>Deschiderea Stagiunii Concertistice 2019-2020</span></p><p>Concert Vocal-Simfonic<br><span>„Requiem” de Giuseppe Verdi</span></p><p><br></p>